• 2018
  • Sty
  • 24

Kredyt na wydatki okazjonalne

Kredyt to decyzja często na długie lata,ale jednocześnie jedyna decyzja na zakup wymarzonego sprzętu, czy też samochodu. W przypadku tego drugiego oferty banków są dość szerokie. Chcąc kupić samochód, za pieniądze wzięte na kredyt, najlepiej wybrać opcję kredytu stricte na samochód. Taki kredyt niewiele różni się od typowego kredytu konsumenckiego. W pewnym sensie podobny jest do kredytu hipotecznego, z tą różnicą, że zabezpieczeniem kredytu na samochód będzie właśnie ten pojazd, poszukaj ofert na portalbankowy.info.

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

Kredyt na samochód udzielany jest na zakup zarówno nowego, jak i używanego pojazdu. Kredyt ten przeznaczony jest na jakikolwiek środek transportu posiadający ważny dowód rejestracyjny. Często w umowie kredytowej istnieje zapis, iż pojazd, który jest przedmiotem umowy powinien przez cały okres jej trwania posiadać ważne ubezpieczenie autocasco, jest to dodatkowe zabezpieczenie kredytodawcy. Dlaczego kupując pojazd lepiej wybrać kredyt stricte na ten cel? Pierwszym dość mocnym argumentem jest fakt, iż często takie kredyty posiadają niższe oprocentowanie, w stosunku do standardowych kredytów gotówkowych. Wynika to zapewne z dobrego zabezpieczenia kredytu, jakim jest pojazd. Należy jednak pamiętać, że w zależności od kredytodawcy może się to różnić, aczkolwiek nie jest to reguła. Istnieje możliwość wzięcia kredytu na samochód, który mamy już w jakiś sposób zarezerwowany i wiemy ile będzie on kosztował. Wiąże się to z późniejszym dostarczeniem do banku umowy kupna-sprzedaży, często banki posiadają pewne wymagania ile procent kredytu musi pokrywać kwota na umowie zakupu pojazdu, wszystko zależy od oferty banku, w którym o rzeczony kredyt chcemy się ubiegać.

Zakup auta za granicą

Kiedyś banki nie udzielały kredytów na pojazdy zakupione poza granicami kraju, z racji tego iż import samochodów używanych z zagranicy jest bardzo popularny, banki wyszły na przeciw klientom i coraz częściej jest możliwość wzięcia kredytu także na samochód sprowadzany. Jednak jak wszystko kredyt samochodowy ma też swoje wady, w momencie zakupu pojazdu bank staje się jego współwłaścicielem, kiedy nie będziemy konsekwentni w spłacie rat bank ma pełne prawo do zajęcia naszego pojazdu. Często kredyt nie jest udzielany na pojazdy starsze niż ośmioletnie, nie jest to jednak regułą i zależy od indywidualnej oferty danego banku. Kredyt samochodowy jest dobrym wyborem, jeżeli potrzebujemy zastrzyku gotówki właśnie na zakup pojazdu. Biorąc go na konkretny cel poniesiemy znacznie mniejsze koszta związane z oprocentowaniem, co oznacza niższą ogólną sumę do spłaty.

  • Posted by admin
  • in