• 2017
  • Maj
  • 26

Zainteresowanie kredytami gotówkowymi – dlaczego rośnie?

Zainteresowanie kredytami krótkoterminowymi, głównie w prywatnych firmach pożyczkowych rośnie z roku na rok. Gospodarstwa domowe pozyskują dodatkowe pieniądze, ale niekoniecznie wszystkie zobowiązania spłacają w terminie. To jeden z najważniejszych problemów sektora kredytowego. Dlaczego w ogóle rośnie zainteresowanie pożyczkami krótkoterminowymi i czy faktycznie warto wziąć udział w tym trendzie? Zobacz gdzie jest najtańsza pożyczka gotówkowa.

Czynniki zainteresowania na rynku kredytowym

Popyt na kredyt gotówkowy jest skorelowany bezpośrednio ze stopami procentowymi. Po ostatnim kryzysie finansowym w gospodarkach światowych, również w Polsce dominuje niska wartość stóp procentowych, co gwarantuje dostęp do stosunkowo taniego pieniądza. W Polsce oprocentowanie nominalne w kredytach gotówkowych jest ograniczone do czterokrotności stopy lombardowej NBP. To ważna wiadomość przy analizie ofert na rynku kredytowym. Polityka monetarna i niskie stopy procentowe to zachęta, aby kredytować potrzeby, a nie oszczędzać pieniądze na lokatach. Taka tendencja ma doprowadzić do poprawy wszystkich wskaźników ekonomicznych w gospodarce, np. konsumpcji, zatrudnienia. Kolejny czynnik zainteresowania to większa dostępność kredytów gotówkowych w internecie, często bez dodatkowych formalności. Wystarczy wypełnienie krótkiego wniosku kredytowego, akceptacja regulaminu parabanku internetowego, wykonanie przelewu na 1 grosz i po akceptacji agenta instytucji pozabankowej otrzymujesz natychmiastowy przelew na rachunek osobisty. Jeszcze kilka lat temu rynek kredytów internetowych wzbudzał wiele wątpliwości. Teraz natomiast dominuje względem generowania obrotów w firmach pożyczkowych. Kredyty gotówkowe to produkt stosunkowo bezpieczny dla kredytobiorcy. Prawo stoi po stronie klienta parabanków i banków detalicznych. Ustawa antylichwiarska, ustawa o kredycie konsumenckim, prawo bankowe, szybkie działania Komisji Nadzoru Finansowego, a także błyskawiczny kontakt z rzecznikiem praw konsumenta zwiększa zaufanie do ofert, nawet ryzykownych kredytów gotówkowych. Dobre prawo i oczyszczenie branży kredytowej z nieuczciwych podmiotów gwarantuje wzrost zainteresowania pożyczkami krótkoterminowymi.

Pożyczki zamiast oszczędzania

Zmienia się również charakter klientów parabanków. To już nie ludzie najbiedniejsi, czy po prostu wykluczeni finansowo, ale osoby średnio zamożne, które nie ryzykują dużymi kwotami kredytów. W pokoleniu młodych kredytobiorców jest nacisk na wydawanie, błyskawiczne spełnianie potrzeb, a nie na długoterminowe oszczędzanie.

Presja na kredytowanie potrzebny

Wzrost popytu na kredyty gotówkowe zgłasza przede wszystkim pokolenie ludzi młodych i kredytobiorców w średnim wieku. To pokolenie internetu oraz szybkiego spełniania różnorodnych potrzeb konsumpcyjnych. Oszczędzanie nie jest już modne, a kredyty gotówkowe znacznie łatwiej pozyskać, szczególnie za pośrednictwem parabanków, serwisów pożyczek społecznościowych, a nawet przez wielu indywidualnych, czy instytucjonalnych inwestorów. Czy interesujesz się kredytami gotówkowymi?

  • Posted by admin
  • in