• 2021
  • Sty
  • 28

Co sprzyja konsolidacji zadłużenia?

Kredytobiorca z dużym zadłużeniem może liczyć na kredyt konsolidacyjny, a w bardzo krytycznych warunkach na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, refinansowanie, czy inne formy naprawy budżetu dostępne w bankach detalicznych i parabankach. W artykule porozmawiamy nieco szerzej o konsolidacji i czynnikach sprzyjających takiemu rozwiązaniu.

Konsolidacja dostępna przy zmianie pracy

Niektórzy kredytobiorcy zmieniają pracę, szczególnie w okresie kryzysu gospodarczego, a i tak w niektórych instytucjach mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Chwilowy brak umowy nie oznacza, że kredytu konsolidacyjnego nie otrzymasz, bo banki zaświadczeń często nie wymagają do kwot rzędu 10-20 000 złotych, podobnie parabanki. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych rozstrzygnięć i często konsolidacji z niezależnym pośrednikiem, wiarygodnym dotychczas dla banku.

Szybkie porównywanie kredytów konsolidacyjnych

Bardzo często okazuje się, że lepiej przejrzeć kredyty konsolidacyjne (aktualne) przez porównywarki multimedialne niż przez strony banków. Dlaczego? Wielu klientów po prostu nie wi, czy patrzy na właściwą ofertę, jeżeli kieruje się na bezpośredni portal bankowości detalicznej. Pamiętaj jednak, że porównywarki kredytów konsolidacyjnych podają tylko szacunkowe wartości, a ostateczny kształt umowy i tak praktycznie zawsze się różni ze względu na optymalizację pod zdolność kredytową klienta.

Poszukaj wiarygodnych, wysoko ocenianych porównywarek, ponieważ pod wieloma znajdziesz dział pytań i odpowiedzi tworzonych przez pracowników banków, czy powiązanych pośredników. Możesz w takim panelu zadać nawet nietypowe pytania lub po prostu umówić się na przedstawienie oferty indywidualnej. Zapytanie o kredyt wyślesz zawsze za darmo, więc zastanów się poważnie nad takim narzędziem.

Polityka niskich stóp procentowych w bankowości detalicznej

Nie tylko NBP stawia na niskie stopy procentowe, ale właściwie cały świat. Polski bank centralny nie działa odrębnie od środowiska międzynarodowego, ale optymalizuje ruchy pod większych graczy. Nawet szwajcarski bank centralny, przecież ze stosunkowo silną walutą ugiął się pod działaniami reszty instytucji kluczowych praktycznie dla kształtowania cyklu koniunkturalnego. Polityka niskich stóp procentowych, nawet przy zmiennych stopach procentowych w umowach zachęca do podjęcia decyzji o konsolidacji. Mało tego. Okazuje się, że konsolidacja z dodatkiem konsumpcyjnym wchodzi już właściwie do standardu bankowości detalicznej. Na preferencyjne warunki zadłużenia „łapie się” coraz więcej kredytobiorców z niższymi dochodami. Niskie stopy procentowe usuwają bariery ekonomiczne dla średnio-zamożnych gospodarstw domowych oczekujących w niedalekiej przyszłości problemów, czy na rynku pracy, czy może zmiany formy zatrudnienia.

Szybkość dopełnienia formalności online

Konsolidować możesz całkowicie online z nastawieniem na uproszczone procedury. Ze względu na załamanie rynku kredytów w 2020 roku banki udoskonaliły system obsługi klienta detalicznego. Wiele placówek umożliwia nawet uproszczone wnioskowanie o wakacje kredytowe, bez podawania żadnej przyczyny. To jeszcze bardziej zachęca do rozpatrzenia kredytu konsolidacyjnego.

Nie przejmujesz się samodzielnym zamykaniem zobowiązań

To nie Ty musisz zamykać zobowiązania. Doradca w banku zajmie się wszystkim. Otrzymasz podsumowanie i przestaniesz się przejmować wieloma ratami. Poza tym kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie średnio, nawet długoterminowe po zabezpieczeniu hipotecznym. Co myślisz o wskazanym potencjale dla konsolidacji zadłużenia? Zobacz także wpis dotyczący maksymalnego wieku kredytobiorcy https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych/artykul/806/ile-lat-moze-miec-kredytobiorca-ubiegajacy-sie-o-kredyt-gotowkowy.

  • Posted by admin
  • in